Sojusz Dark Suns - UNI 62

Forum sojuszy DARK SUNS na 62 Universum Ogame

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-09-14 16:57:21

Paul_Muad_Dib

Dark Sun

Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 16
Punktów :   

Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Proszę was o przeczytanie i zastanowienie się nad tematem. Niech każdy wyrazi swoją opinie bez względu jaka by nie była (np. „to jest do d..y” lub ”jest super” lub „można by pomyśleć i rozwinąć temat”) a powiedzmy w środę każdy odda swój głos czy tomat rozwijać czy wywalić do kosza.


Wizja Paul_Muad_Diba z drugiego stycznia roku zerowego czasu Uni62

Na początku było ciemno wisiałem gdzieś wysoko. Po chwili zacząłem opadać najpierw powoli potem coraz szybciej. W dole było widać punk mały niewyraźny punkt. W miarę zbliżania punkt stawał się plamą a plama stała się słoniem.
To był wielki tłusty słoń rozdeptujący małe białe myszki. Myszki motały się na prawo i lewo, próbowały uciekać ale słoń je zawsze dopadał i rozdeptywał jedna za drugą. Tup tup tup i kolejne trzy martwe.
Wtem coś się stało(...) myszy zaczęły się robić najpierw szare potem ciemne(...) to nie były już myszy. Przemieniły się  w mrówki, mrówki z wielkimi ostrymi żuwaczkami(...). Mrówki szybko zaczęły się przegrupowywać i formować oddziały. Jedna grupa atakował trąbę inna ogon jeszcze inna odgryzało ucho. Dwie inne grupy przepuściły atak na kły i słoń już nie miał się czym bronić.
Nagle pojawił się kolejny słoń trochę mniej tłusty ale także wielki. Ale mrówki sobie nic z tego nie robiły szybko się przegrupowały i gdy jeszcze kilka oddziałów dobijało poprzedniego słonia reszta ruszyła na niego i to był jego koniec. Mrówki mimo że małe działając wspólnie pokonały wielki organizm.

To była wizja  Paul_Muad_Diba

A teraz trochę przemyśleń Paul_Muad_Diba

Wszyscy co grają w gry online gdzie występują jakieś sojusze plemiona gildie itp. znają dwa rodzaje zbiegowisk masówki i jakościówki(zgrane ekipy)

Masówka przedstawia się jako zbieranina wszystkiego co chciało się zebrać nikt o nikim nie ma pojęcia nikt z nikim prawie się nie zna i każdy ciągnie w swoją stronę. W wizji przedstawieni jako białe myszki.

Jakościówki to silni gracze którzy są zgrani pomagają sobie wzajemnie razem toczą boje ogólnie mało liczna ekipa znająca się na grze.(w wizji Słonie).

No tak ale w wizji słonie giną rozszarpane przez mrówki.
W takim razie kim są mrówki. Otóż mrówek w takich grach się nie spotyka. Powód tego jest prosty mrowiskiem jest rządzić trudno. Wymaga to troszkę więcej wysiłku niż życie w masówce albo jakościówe.
No ale skoro to jest takie trudne dlaczego w przyrodzie spotyka się mrowiska. Odpowiedz jest prosta bo mała mrówka w życiu sobie by nie dała sama rady więc tworzy mrowisko czyli jeden duży sprawny organizm który przetrwa praktycznie wszystko.

No to puenta.
Już niektórzy z nas czują oddech selekcji na plecach. 25 i nikogo więcej ale czy tak musi być.
Jeśli mamy działać na takiej zasadzie jak jakościówka to tak 25 osób to maks zgranej ekipy większa ilość osób obniży zgranie a więc szanse sojuszu.
Jako masówka nikt nie chce działać bo one zawsze umierają.

Ale jest też inna możliwość trudniejsza ale dająca większe szansę próba budowy mrowiska. Gdzie  będzie duża ilość mrówek ale każda mrówka będzie miała swoje określone miejsce i obowiązki a w zamian otrzyma ochronę mrowiska.

Jak ja to widzę:
Stworzenie w ramach sojuszu oddziałów liczących do 5 do 10 osób.
Były by to osoby ze sobą ściśle współpracujące taka ilość zapewne wystarczy aby uporać się z lokalnym „słoniem” a w razie czegoś większego pomagały by inne oddziały. Na czele oddziału stał by  powiedzmy generał.
Każdy oddział by miał swoją zakładkę na forum gdzie prowadził by swoje dyskusje i rozważania.
Ilość oddziałów ustalała by rada.

Sojuszem rządziła by rada składająca się z: generałów poszczególnych oddziałów,  założyciela, dyplomaty, doradców, rekrutanta i kogo tam jeszcze powołamy.

Co do tego czy rada będzie miała władzę absolutną czy ewentualnie dawała by propozycję do zaakceptowania bądź odrzucenia w głosowaniu to jest do dogadania.
I jest jeszcze wiele innych problemów które trzeba będzie jeszcze rozwiązać.

Ja proponuje spróbować. Jak się nie uda to zawsze można powiedzieć „wszyscy poniżej 25 za burtę” i być słoniami. Tylko pamiętajcie w wizji przeżyły mrówki.

Program
do środy dyskusja
środę głosowanie chyba że wódz będzie sobie życzył inaczej.
Jak pomysł przejdzie to możemy zacząć ustalać szczegóły.

Offline

 

#2 2008-09-14 17:13:17

coriks

Dark Sun

Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

dla mnie dobry pomysl
zgrupowac ludzi, ktorzy maja planetki blisko siebie narazie
i zaciesnic wspolprace
oczywiscie to nie bedzie przeszkadzalo w handelku i wspolpracy z pozostalymi czlonkami
mysle ze w takim wypadku o wiele szybciej by sie polatalo zwiazkami
niech sie nas ludzie boja hy hy hy

Offline

 

#3 2008-09-14 17:20:02

nero7

Dark Sun

Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 13
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Jestem jak najbardziej za, jednak nie wszedłem w gry internetowe na tyle żeby umieć pisać takim RPGowym językiem to zrozumiałem o co chodzi.
Gram razem z dwoma kolegami z rzeczywistości z czego jeden jest u nas w sojuszu, gdyby podzielić na takie grupy - kontakt mój z nimi oczywiście byłby jeszcze lepszy w grze niż jest teraz, a to czy jesteśmy podzieleni na grupy czy w 25 osób w jednym oddziale bardzo przyczynia się do naszych działań, np. wchodzisz i 30 wiadomości spammu i nie wiadomo czy coś się nie dzieję, a gdyby było 5-10 osób każdy piszący tylko o tym co ważne lub ładnych raportach z walki na pewno byłoby lepiej.

Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie ; d jak czegoś nie rozumiecie to piszcie, za pomysłem jak najbardziej na tak.

Offline

 

#4 2008-09-14 17:34:53

coriks

Dark Sun

Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

no ja Cie nie zrozumialem
nie chodzi o rozlam
sojusz sojuszem a pododdzialy pododdzialami
wiadomosci bedziesz dostawal od wszystkich i ze wszystkimi mozesz sie kumac
a na boczku latac z kumplami z najblizszej okolicy

Offline

 

#5 2008-09-14 17:39:23

Legionista

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 20
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Wizja jest ciekawa...
Ale nie do końca jestem pewien, czy by wypaliła. Wydaje mi się że łatwiej jest zapanować jedną, większą (ok 20 ) grupą niż kilkoma mniejszymi. Ale zawsze można spróbować. A nuż to będzie sposób na zcementowanie sojuszu. Oczywiście grupy "podsojuszy" musiałyby ze sobą ściśle współpracować.
Jestem za wprowadzeniem tego eksperymentu na jakiś czas. Jeżeli wypali to zostanie tak na dłużej, a jeżeli nie to zawsze można wrócić do dawnej formy sojuszu. W sumie nic na tym nie tracimy, a warto spróbować czegoś nowego. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką formą sojuszu. Tak więc jak już pisałem wcześniej jestem za...

Offline

 

#6 2008-09-14 18:24:40

Paul_Muad_Dib

Dark Sun

Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 16
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Ja już brałem udział w takim eksperymencie wprawdzie w innej grze i takie podejście zdawało egzamin.

To parę spostrzeżeń.
Działając w grupie 6 osobowej byłem w stanie bez zastanowienia poświęcić całą swoją armię tylko po to aby pomóc kumplowi w podboju. Bo wiedziałem że wprawdzie wypadam na czas odbudowy z gry i ja tracę  ale zysk kumpla w pełni rekompensował moje straty i grupa była defakto do przodu. I wiedziałem że kumpel przy okazji zrobi to samo. W grupach 20 osobowych ludzie nie są tacy hojni.
Jeśli jakaś grupa miała problemy to zawsze otrzymała pomoc od innych grup i ta pomoc była "bardzo zorganizowana". Ludzie w ramach grupy działali jak szwajcarski zegarek. Wspólne ataki itp, każdy wiedział kiedy kto siedzi kto co ma i co może użyczyć.
Wymiana informacji w grupie miała iść przez forum (wiadomościami do sojuszu puszczało się naprawdę ważne rzeczy) ale i tak wszystko szło przez gg. Jak był kret to wiedział tylko co się dzieje w jego grupie i dlatego za dużo nie mógł zaszkodzić.

To tyle na teraz.

Offline

 

#7 2008-09-14 18:25:20

Messi_asz

Gość

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Legionista napisał:

Wizja jest ciekawa...
Ale nie do końca jestem pewien, czy by wypaliła. Wydaje mi się że łatwiej jest zapanować jedną, większą (ok 20 ) grupą niż kilkoma mniejszymi. Ale zawsze można spróbować. A nuż to będzie sposób na zcementowanie sojuszu. Oczywiście grupy "podsojuszy" musiałyby ze sobą ściśle współpracować.
Jestem za wprowadzeniem tego eksperymentu na jakiś czas. Jeżeli wypali to zostanie tak na dłużej, a jeżeli nie to zawsze można wrócić do dawnej formy sojuszu. W sumie nic na tym nie tracimy, a warto spróbować czegoś nowego. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką formą sojuszu. Tak więc jak już pisałem wcześniej jestem za...

Jestem podobnego zdania...

Można poeksperymentować z tą koncepcją, nie tracąc przy tym nic, a nawet wiele zyskując...

Tylko chyba nastąpiło by to po selekcji, ponieważ po co miałby się aklimatywać  w sojuszu ktoś, kto jest "na wylocie" (i tak ma być selekcja)??

 

#8 2008-09-14 19:17:14

patryx

Dark Sun

7173334
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 22
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

No według mnie dobry pomysł. Zaciesnilo by to współprace sojuszników bedących blisko siebie. Mysle ze warto dopracowac i wprowadzic i zobaczymy co z tego wyjdzie A i jeszcze jedno proponowalbym w takim wypadku dac mozliwosc pisania do sojuszu w grze tylko "generałom" oddziałów żeby nie było spamu 


http://www.neobux.com/imagens/banner1.gif

Offline

 

#9 2008-09-14 19:22:28

Messi_asz

Gość

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

patryx napisał:

No według mnie dobry pomysł. Zaciesnilo by to współprace sojuszników bedących blisko siebie. Mysle ze warto dopracowac i wprowadzic i zobaczymy co z tego wyjdzie A i jeszcze jedno proponowalbym w takim wypadku dac mozliwosc pisania do sojuszu w grze tylko "generałom" oddziałów żeby nie było spamu 

To w jaki sposób szybko zaproponujesz handel (dla ogółu) - wysyłać 20 PW do każdej osoby? Na forum ta opcja spowolniłaby reakcję potencjalnych kupców...

Ostatnio edytowany przez Messi_asz (2008-09-14 19:22:59)

 

#10 2008-09-14 19:40:25

patryx

Dark Sun

7173334
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 22
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Kogo by spowalniała jak ktoś jest aktywny to jak wejdzie na ogame to tez wejdzie na forum i zobaczy nowe posty w tym twoja propozycje handlu a jak komus sie nie chce wchodzic na forum to wedlug mnie nie powinno byc dla niego miejsca w soju proste chyba. Zreszta chyba latwiej jest znalesc propozycje handlu na forum gdzie wiadomo gdzie co jest niz posrod 50 wiadomosci "spamu"


http://www.neobux.com/imagens/banner1.gif

Offline

 

#11 2008-09-14 19:51:28

Messi_asz

Gość

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Nie zrozumiełeś moich słów...

Chodziło mi o szybki i sprawny handel w sojuszu...
Chyba nie chciałoby Ci się szukać każdego z sojuszu na forum OGame.pl (nie każdy ma ten sam nick).
Nie napisałem, że ktoś nie chce korzystać z naszego forum - po prostu najpierw wchodzi się na OGame, nie na to forum

 

#12 2008-09-14 19:54:54

kaboo

Dark Sun

Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Popieram tą wizję-jest ciekawa. Też wydaje mi się, że w mniejszych grupkach szybciej można zareagować.

Offline

 

#13 2008-09-14 20:25:08

patryx

Dark Sun

7173334
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 22
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Messi_asz napisał:

Nie zrozumiełeś moich słów...

Chodziło mi o szybki i sprawny handel w sojuszu...
Chyba nie chciałoby Ci się szukać każdego z sojuszu na forum OGame.pl (nie każdy ma ten sam nick).
Nie napisałem, że ktoś nie chce korzystać z naszego forum - po prostu najpierw wchodzi się na OGame, nie na to forum

No ale problem z duzo liczba wiadomosci wedlug mnie trzeba by jakos rozwiazac bo jak kogos przez pare godzin nie ma na ogame to nie sposob tego ogarnac. Niech ktos "z góry" patrzy czy ktos uzywa tej opcji zeby pogadac o glupotach czy ma jakas wazna wiadomosc. Jesli ktos by spamowal straciłby mozliwosc pisania do soja na jakis czas i by sie odzwyczaił od pisania glupot zasmiecajacych skrzyneczke 


http://www.neobux.com/imagens/banner1.gif

Offline

 

#14 2008-09-14 21:57:17

Paul_Muad_Dib

Dark Sun

Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 16
Punktów :   

Re: Przemyślenia ma temat kształtu sojuszu.

Messi_asz napisał:

To w jaki sposób szybko zaproponujesz handel (dla ogółu) - wysyłać 20 PW do każdej osoby? Na forum ta opcja spowolniłaby reakcję potencjalnych kupców...

A nie prościej aby na forum założyć zakładkę Handel.
Wtedy jak ktoś będzie miał czegoś za dużo to daj tam info na co by się wymienił i jaki przelicznik.
Inne osoby które będą chciały się wymienić też tam będą sobie wchodzić jak zobaczą jakąś ofertę która ją interesuje to wtedy gg i ustala szczegóły i transportery lecą. A jak nie znajdzie nic interesującego to pisze posta co i za ile.
Po wymianie post jest kasowany.
I handel się kręci a skrzynki są puste. Jedyny mankament to wyrobić sobie nawyk wejścia na forum i przeglądania najważniejszych zakładek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tasmy90label.pun.pl www.cs-misiek.pun.pl www.evo-cs.pun.pl www.allpc.pun.pl www.stowarzyszeniexxx.pun.pl